200 pieczątek w 24 godziny 24-25 maj Natura Park Bieszczady.

To było mega. Największa ilość ekip jaka do tej pory zawitała na naszej imprezie. Ale może od początku. Natura Park jest miejscem znanym prawie wszystkim fanom offroadu. Nie spodziewaliśmy się, że przyciągnie tylu uczestników. Full ekip w każdej z klas a lista zamknięta w ciągu 2 tygodni. Po doświadczeniach z Jeleniej Góry wiedzieliśmy ,że czas plombowania się przeciągnie i trzeba to zacząć wcześniej. Poprosiliśmy Was abyście byli wcześniej a nie na ostatnią chwile i bardzo dziękujemy za wysłuchanie naszej prośby. Start przewidziany na 18 przeliczenia czasowe i ostatnia ekipa planowany wyjazd w trasę o godzinie prawie 23. Udało się wypuścić ostatnia ekipę o 21:20. Pierwsza pieczątka odbita o 18:42. Mimo deszczu ,który padał tu w zasadzie od początku maja, wszędobylskiego błota/gliny wszyscy wyruszyli w teren. To co pokazaliście: wytrwałość, wolę walki i pomoc jakiej udzielaliście sobie wzajemnie było czymś niespotykanym. Walka o każdy metr pokonania gliniastej drogi, o każdy centymetr zbliżający Was do pieczątki. Żadne zdjęcia i film nie odzwierciedlą atmosfery jaka dzięki błotnym terenom zapanowała między wszystkimi uczestnikami. Pomagali sobie wszyscy. Najcięższa klasa Extrem pomagała klasie najsłabszej, ci którzy ugrzęźli na dobre pomagali tym którzy jeszcze mogli się poruszać, - Weź mój akumulator, oddam ci moją linę , może jeszcze trochę dasz radę. Nie wracam na bazę bo znów 4 godziny będę wdrapywał się na tą górę. Oczami wielu uczestników ta właśnie edycja 200 pieczątek była porównana do wyprawy w poszukiwaniu źródeł Nilu. Większośc pieczątek chciałem powiesić zupełnie inaczej. Pogoda nie była naszym sprzymierzeńcem. Chciałem wyżej i dalej ale się nie dało. Wszędzie ślisko i mokro. Łatwe pieczątki? W Bieszczadach i w taka pogodę ? Jak to zrobić, przecież się nie da. W zwykły dzień tą i tamta dało by się zrobić na kole a teraz? Niech się dzieje pomyślałem. Czy było dobrze to już opinia Was wszystkich.

Ze swojej strony powiem tylko tyle. Właścicielom ośrodka pokazaliście to o czym zapewniałem. Nie rozjechana żadna łąka, nie przekroczona żadna taśma. Obsługa recepcji powiedziała że odkąd tu pracują nikt nigdy nie ściągał i nie zostawiał ubłoconych butów przy wejściu do hotelu.

Wszyscy pokazaliście klasę i udowodniliście to, że nie można wrzucać wszystkich posiadaczy terenówek do jednego worka.

Mimo obaw wszystko okazało się w jak najlepszym porządku .My organizatorzy, jak i Wy uczestnicy mamy otwarte drzwi na kolejną edycję 200 pieczątek w Natura Park Stężnica.

Dziękujemy Wam wszystkim że byliście razem z nami.

Dziękujemy wszystkim naszym partnerom: Inter Cars Off Road, Motul Polska, Raptor Poland Oficjalna Strona, HUSAR Winch. militarne.pl, Eskaro, Akpolrecykling , Polmak, Prezent Marzeń, Natura Park Bieszczady. To dzięki Wam wszyscy uczestnicy imprezy zabrali ze sobą coś na pamiątkę.

Jest jeszcze kilka osób ,bez których nie dalibyśmy rady. To nasi przyjaciele ,którzy wspierają nas i pomagają nam od zawsze. Rafał i Iza Nycek, Ania i Norbert Wiśniewski, Ewelina Parys, Marcin Szymanek. Jesteście wielcy i nie ma nawet słów jakimi mogli byśmy podziękować Wam za pomoc.

A teraz o wynikach.

Jak wiecie testujemy pieczątki elektroniczne. Chcemy doprowadzić do tego aby wyniki były jak najbardziej rzetelne i znaleźć modele telefonów ,które najlepiej współpracują z naszą aplikacją. Waszym obowiązkiem było zaliczać pieczątki zwykłe, które używane są zawsze, jak i te elektroniczne. Ta impreza była wielkim sprawdzianem dla naszego pomysłu. Cieszymy się, że wiele ekip posłuchało tego co mówione było na odprawie i w trakcie trwania imprezy ,oraz podczas zdawania kart informowało nas na bieżąco o problemach i mogliśmy natychmiast weryfikować niejasności. Pomysł elektroniki wziął się właśnie z powodu skreślania nieczytelnych pieczątek ,co naszym zdaniem nie do końca jest sprawiedliwe, krzywdzące i nierzadko całkowicie zmienia wyniki końcowe. Zawsze powtarzane jest na odprawie - dbaj o kartę aby nie było problemów z jej sprawdzaniem. Jesteśmy świadomi tego że można dbać o kartę całą imprezę a na ostatniej pieczątce utopić kartę nie z własnej winy i cały wysiłek poszedł na marne.

Teraz chcemy Wam wszystkim pokazać jak bardzo mogą różnic się wyniki. Jak bardzo można zmienić rzeczywistość, jak bardzo niewiarygodne mogą być wyniki liczone z kart i jak pomocna w rzetelności może być elektronika.

Najlepszym przykładem jest ekipy nr 90 w klasie Extrem. Po skreśleniu nieczytelnych pieczątek wylądowali na 4 miejscu a elektronika pokazała inną rzeczywistość.

SMS w tym terenie Bieszczad się nie sprawdziły. W Jeleniej Górze gdy wszędzie był zasięg działa perfekcyjnie. Brak zasięgu to jednak problem. Różni operatorzy mają różne ustawienia sieci. Niektóre smsy przychodziły natychmiast gdy telefon znalazł się w zasięgu a niektóre dochodziły jeszcze w niedzielę. Uczymy się wszystkiego i ulepszamy.

Mamy w stosunku do Was wyrzuty sumienia tylko z jednego powodu. Z naszej winy, naiwności i niedopatrzenia dopuściliśmy do udziału w klasie Turystyk z Wyciągarką pojazd który nigdy nie powinien się tam znaleźć. Zawsze dajemy każdemu 100% zaufania i nie spodziewaliśmy się tego że ktoś to wykorzysta przeciwko nam i najzupełniej w świecie będzie w tej klasie walczył nieuczciwie posiadając specyfikacje pojazdu totalnie niezgodną z zasadami dopuszczenia do tej klasy. Czas na protesty minął, nikt nic nie zgłosił, wyniki się nie zmienią. Od nas organizatorów pytanie. Czy ten puchar na półce będzie błyszczał gdy patrząc na niego będziecie wiedzieli że zdobyty jest w nierównej walce w której nikt z wami nie miał szansy ?Czy było fajnie na tych 200 pieczątkach, czy udało nam się dostarczyć Wam emocji i spełnić Wasze oczekiwania to zostaje dla waszej opinii. Z naszej strony staraliśmy się zrobić wszystko jak najlepiej. Co złego bierzemy na klatę i jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenie.

Dziękujemy Wam wszystkim, że byliście razem z nami i do zobaczenia na kolejnych imprezach.

Wyniki oficjalne jakie wyliczone zostały z kart KOLUMNA F a wyniki z naszej elektroniki KOLUMNA D. Wszelkie kolory to również informacje do elektroniki.