200 Pieczątek Jelenia Góra 2020Po wielu przeciwnościach losu 31.07-02.08 2020 „200 pieczątek w 24 godziny Jelenia Góra”.

Lista uczestników zamknięta.

Wszystkich partnerów zapraszamy do współpracy.
30.05.2020
Aktualizacja !!!

200 pieczątek w 24 godziny Jelenia Góra 2020

Uczciwie i bez ściemniania.

Nie ma możliwości przeprowadzić legalnej imprezy na satysfakcjonującym wszystkich poziomie i bez kar dla wszystkich w dniach 3-5 lipca.

Cieszyliśmy się tak jak Wy wszyscy ze zmniejszenia obostrzeń.

O czym nie wiecie, jak to wygląda w rzeczywistości i jakie warunki trzeba spełnić aby impreza była legalna.

Pan Premier oficjalnie daje wszystkim marchewkę ale nie mówi co trzeba zrobić aby ja ugryźć.

- Od 6 czerwca 2020 można organizować zgromadzenia do 150 osób wesela i inne pitu pitu.

150 osób czyli 75 ekip ( kierowca pilot ) bez nawet jednego widza i znajomych.

Na obecną chwile jest więcej ekip na liście i musieli byśmy kogoś skreślać.

- Na zorganizowanie czegokolwiek potrzebne są zgody Miasta ( gdy teren należy do miasta ) oraz sanepidu ( w każdym przypadku )

- Na obecną chwile obowiązują przepisy o zgromadzeniach do 50 osób i zmieniają się one z dniem 6 czerwca czyli o jakakolwiek zgodę można się ubiegać dopiero po dniu 6 czerwca gdyż na dzień dzisiejszy można tylko zgromadzenie do 50 osób i żadna zgoda na większą ilość uczestników nie będzie wydana.

Czas na odpowiedz od miasta nie jest wielkim problemem ale czasu na odpowiedz z Sanepidu nie jesteśmy w stanie określić. Wiemy za to do jakich wytycznych Sanepidu musieli byśmy się zastosować.

Na obecną chwilę nie ma szans postawić nawet jednej toalety ToyToy ( nie wyobrażamy sobie że każda kupa i siku musiała by być robiona w lesie/krzakach.

Nie ma możliwości postawić cateringu i czegokolwiek innego abyście mogli coś zjeść.

Cały teren bazy musi być zdezynfekowany przed imprezą, w trakcie i po jej zakończeniu.

Potrzebne są specjalne pojemniki na maseczki i rękawiczki.

Maseczki i rękawiczki musza być zutylizowane przez firmę która ma na to pozwolenia.

Jako organizatorzy, gdybyśmy nawet zdążyli ze wszystkimi dokumentami to nie jesteśmy w stanie przeskoczyć finansowo warunków jakie narzuca sanepid.

Przykro nam ale nie jesteśmy w stanie zrobić dla Was imprezy bez toalet, wyżywienia i w jakichś urągających jakimkolwiek normom warunkach ze strachem, że ktoś życzliwy zrobi kilkanaście zdjęć policzy uczestników wraz z widzami i naśle wszystkim na kark policję.

Na spełnienie warunków narzucanych przez sanepid 1000 zł wpisowego od ekipy to za mało.

Nie wyobrażamy sobie również sytuacji w jaki sposób mieli byśmy dezynfekować łąkę na której znajduje się baza. Po pierwsze właściciel terenu bazy się na to nie zgodzi a po drugie to tyle alkoholu w ziemie wylać zostawię bez komentarza.

Nie spełnienie warunków opisanych powyżej grozi mega karami dla nas organizatorów i dla Was uczestników.

Co będzie dalej ?

Po raz kolejny musimy zmienić termin naszej imprezy i przenosimy ją o miesiąc czyli na przełom lipca i sierpnia. 31 lipiec-2 sierpień. Data fajna bo to letnie przesilenie i taki swojego rodzaju Sylwester. Każdy powód jest dobry aby się pobawić.

Staramy się aby być ze wszystkim cały czas na bieżąco i fusy w szklance powiedziały nam, że ten termin się już nie zmieni.

Nie jesteśmy desperatami i nie narazimy żadnego z uczestników naszej imprezy na jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

Chociaż co do ostatniego zdania trochę skłamałem. Jesteśmy desperatami :) od 8 czerwca w UK zaczyna obowiązywać 14 dniowa kwarantanna gdy się chce wjechać do UK. Nie latają i w najbliższym czasie nie będą latać samoloty. Powiedzieliśmy sobie z Sylwią, że mimo tych obostrzeń w UK to jeżeli można będzie w normalny sposób zorganizować imprezę w Jeleniej Górze to mimo czekającej nas kwarantanny po powrocie i braku samolotów jedziemy samochodem.

Wiec moi drodzy mamy nadzieję że 31.07-2.08 będzie terminem który już się nie zmieni.

Andrzej i Sylwia

200 pieczątek w 24 godziny 2020 Aktualizacja.
Pisać kolorowo się nie da. Niestety nie jesteśmy w stanie przeprowadzić naszej imprezy w Jeleniej Górze w wyznaczonym terminie, nie jesteśmy w stanie powiedzieć Wam, że impreza w Bieszczadach również odbędzie się w ostatni weekend maja. To wszystko nie skończy się za tydzień ani za dwa i wiem, że nie muszę Wam tłumaczyć dlaczego. Obie imprezy się odbędą ale na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie podać Wam konkretnej daty. Wstępny termin Jeleniej Góry to początek lipca, jeżeli oczywiście sytuacja z epidemią się unormuje do tego czasu. Jeżeli chodzi o Bieszczady na dzień dzisiejszy termin się nie zmienia ale bierzcie pod uwagę, że termin również może zostać przesunięty gdy sytuacja się do tego czasu nie zmieni. Jesteśmy w kontakcie z Natura Park i rezerwacje pokoi w razie potrzeby również zostaną przesunięte na termin umożliwiający przeprowadzenie imprezy. Wstępny zastępczy termin Jelenia Góra to 3-4 lipiec ale nikt nie jest w stanie zagwarantować iż do tego czasu wszystko się unormuje więc ten termin jest tylko teoretyczny. W razie przesunięcie imprezy Bieszczady termin zastępczy to 17-19 lipiec lub 16-18 albo 23-25 październik.
Nikt nie wie co będzie jutro, nikt nie wie co będzie za miesiąc. Nazywając rzeczy po imieniu. wszyscy, ze wszystkim jesteśmy w czarnej dupie. Na wszystko możemy wpłynąć tylko w jeden sposób. Zostań w domu to jedyne co w tym momencie jest najważniejsze. Cała reszta się ułoży.
Mimo, że daleko to jesteście wszyscy w naszych sercach.
W razie jakichkolwiek zmian będziemy Was informować na bieżąco.

200 pieczątek w 24 godziny

24-25 kwiecień 2020

Jelenia Góra


Zasady proste i łatwe - Czasowy prolog a po nim w ciągu 24h zdobyć jak największą ilość pieczątek punktowanych czasowo.Impreza przeznaczona dla wszystkich fanów jazdy off-road. Pieczątki o różnej klasie trudności więc posiadacze każdego rodzaju terenówek będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami.
- Wszystkie pieczątki są dla wszystkich.
- Tylko załoga decyduje o które pieczątki będzie walczyć
- Pojazdy oceniane są zgodnie z przynależnością do klas.


 
Jeżeli w jakiejkolwiek z klas nie będzie minimum 4 pojazdów klasa zostanie zlikwidowana. ( lista zgłoszeń i opłacone wpisowe )

W każdej klasie obowiązkowe kaski bezpieczeństwa.

Ekipy używające lin kinetycznych bezwzględnie obowiązkowe minimum 2 profesjonalne amortyzatory na linę. Brak amortyzatorów na linie podczas wyciągania pojazdu będzie skutkowało natychmiastową dyskwalifikacją obu ekip.

W związku z ostatnimi wydarzeniami dotyczącymi śmierci jednego z naszych kolegów podczas odprawy technicznej będzie przeprowadzona bardzo szczegółowa kontrola wszystkich mocowań zderzaków i zaczepów do szarpania. Jeżeli jakiekolwiek z mocowań zderzaka lub uchwytów do szarpania wzbudzą nasze wątpliwości i uczestnicy nie będą w stanie poprawić tego przed rozpoczęciem imprezy taka ekipa po prostu nie zostanie dopuszczona do udziału w naszej zabawie.

Mocowania do szarpania:

Nie ma możliwości aby do tego wykorzystywać mocowania fabryczne. Mocowania fabryczne służą tylko do holowania pojazdu w przypadku jego awarii.

Za mocowanie do szarpania uważane jest oko lub hak przymocowane do RAMY pojazdu minimum 3 śrubami minimum 12 mm średnicy lub przyspawany wraz z odpowiednimi wzmocnieniami tego miejsca.

Ta sama sytuacja dotyczy mocowania zderzaków stalowych. Każdy stalowy zderzak musi być przymocowany minimum 3 śrubami średnicy    

12 mm do każdej z podłużnic lub przyspawany wraz z odpowiednimi wzmocnieniami tego miejsca . Każdy zaczep do szarpania połączony ze zderzakiem musi być również połączony z ramą. Nie ma możliwości abyśmy dopuścili do udziału w imprezie pojazd który ma przyspawane do zderzaka jakieś oczko lub uchwyt przykręcony na mini śrubki . Osobami decyzyjnymi w tej sprawie są organizatorzy i osoby odpowiedzialne za przegląd techniczny pojazdów. Jakiekolwiek dyskusje w tym temacie nie będą brane pod uwagę.

Całkowity zakaz uczestniczenia w naszej imprezie po spożyciu alkoholu. Będzie przeprowadzona kontrola podczas startu, wyrywkowo w trakcie i wszystkich podczas odbicia mety. W związku z tym w momencie przybijania mety musi być obecny kierowca i pilot.

Podczas rejestracji online każda ekipa zobowiązana jest przesłać 3 zdjęcia pojazdu do wstępnego  przypisania do klasy.

Organizator zastrzega sobie prawo do zakwalifikowania pojazdu do stosownej klasy według warunków technicznych ( modyfikacji )


Podział na klasy.

- Turystyk wyczyn

Budowa pojazdu

- Fabryczna jednostka napędowa. Niedopuszczalne przeróbki jednostki i układu napędowego. Niedopuszczalny montaż nieseryjnych blokad mechanizmów różnicowych. Mosty napędowe seryjne.

Auto nie może posiadać mostów portalowych (na zwolnicach).

Nadwozie

Seryjne, zamknięte, niemodyfikowane.. Niedopuszczalne klatki bezpieczeństwa ( Jeep Wrangler i pojazdy wyposażone fabrycznie w miękki dach są wyjątkiem ) Wnętrze auta seryjne. Dopuszczalna wymiana fotela kierowcy i pilota wraz z pasami bezpieczeństwa.

Zderzaki, Progi, Snorkel, Osłony nadkoli, Dodatkowe oświetlenie

Bez ograniczeń

Wyciągarka

Bez wyciągarek. Zamontowane zostaną zaplombowane podczas badania technicznego. Zalecana ręczna wyciągarka typu TIRFOR / KIFOR + pas do drzewa.

Zaczepy holownicze

Minimum 2

Zawieszenie

Zakaz modyfikacji

Opony

Dowolne opony rozmiar max 33” Niedozwolone opony typu jodła ( rolnicze )

Pasy bezpieczeństwa

Obowiązkowe

Gaśnica

Obowiązkowa

Apteczka

Obowiązkowa

Kaski Ochronne

Obowiązkowe

Lina holownicza

Obowiązkowa

Pas ochronny do drzewa

Obowiązkowy

Mata serwisowa

obowiązkowa

Telefon gsm

Obowiązkowy

Liczebność załogi

Tylko kierowca i Pilot


- Turystyk z wyciągarką

Budowa pojazdu

- Fabryczna jednostka napędowa. Niedopuszczalne przeróbki jednostki i układu napędowego. Dopuszczalny montaż nieseryjnych blokad mechanizmów różnicowych. Mosty napędowe seryjne.

Auto nie może posiadać mostów portalowych (na zwolnicach).

Nadwozie

Seryjne, zamknięte, niemodyfikowane.. Niedopuszczalne klatki bezpieczeństwa. Wnętrze auta seryjne. Dopuszczalna wymiana fotela kierowcy i pilota wraz z pasami bezpieczeństwa.

Zderzaki, Progi, Snorkel, Osłony nadkoli, Dodatkowe oświetlenie

Bez ograniczeń

Wyciągarka

Wymagana pojedyncza wyciągarka elektryczna z przodu pojazdu położona przed słupkiem A pojazdu. Niedopuszczalna wyciągarka za słupkiem A pojazdu. Zamontowane zostaną zaplombowane podczas badania technicznego.

Zaczepy holownicze

Obowiązkowe przód i tył

Zawieszenie

Bez ograniczeń

Opony

Dowolne opony rozmiar maksmalny 36” Niedozwolone opony typu jodła

( rolnicze )

Pasy bezpieczeństwa

Obowiązkowe

Gaśnica

Obowiązkowa

Apteczka

Obowiązkowa

Kaski Ochronne

Obowiązkowe

Lina holownicza

Obowiązkowa

Pas ochronny do drzewa

Obowiązkowe minimum 2

Mata serwisowa

Obowiązkowa

Telefon gsm

Obowiązkowy

Liczebność załogi

Tylko kierowca i Pilot


- Wyczyn

Budowa pojazdu

- Dowolna jednostka napędowa. Dopuszczalne przeróbki jednostki i układu napędowego. Dopuszczalny montaż nieseryjnych blokad mechanizmów różnicowych. Dopuszczalne nieseryjne mosty napędowe

Auto nie może posiadać mostów portalowych (na zwolnicach).

Nadwozie

Dopuszczalne nieseryjne, zamknięte, modyfikowane.. Dopuszczalne klatki bezpieczeństwa Wewnętrzne i zewnętrzne. Dopuszczalna wymiana fotela kierowcy i pilota wraz z pasami bezpieczeństwa.

Zderzaki, Progi, Snorkel, Osłony nadkoli, Dodatkowe oświetlenie

Bez ograniczeń

Wyciągarka

Bez wyciągarek. Zamontowane zostaną zaplombowane podczas badania technicznego. Zalecana ręczna wyciągarka typu TIRFOR / KIFOR + pas do drzewa.

Zaczepy holownicze

Obowiązkowe przód i tył

Zawieszenie

Bez ograniczeń

Opony

Dowolne opony rozmiar maksymalny 36” Niedozwolone opony typu jodła ( rolnicze )

Pasy bezpieczeństwa

Obowiązkowe

Gaśnica

Obowiązkowa

Apteczka

Obowiązkowa

Kaski Ochronne

Obowiązkowe

Lina holownicza

Obowiązkowa

Pas ochronny do drzewa

Obowiązkowe minimum 2

Mata serwisowa

Obowiązkowa

Telefon gsm

Obowiązkowy

Liczebność załogi

Tylko kierowca i Pilot


- Wyczyn elektryk

Budowa pojazdu

- Dozwolona każda jednostka napędowa. Dopuszczalne przeróbki jednostki i układu napędowego. Dopuszczalny montaż nieseryjnych blokad mechanizmów różnicowych. Dopuszczalne nieseryjne mosty napędowe

Auto nie może posiadać mostów portalowych (na zwolnicach).

Nadwozie

Zamknięte, niedopuszczalne modyfikacje nadwozia do słupka B pojazdu. Dopuszczalna klatka bezpieczeństwa wewnętrzna lub zewnętrzna.

Zderzaki, Progi, Snorkel, Osłony nadkoli, Dodatkowe oświetlenie

Bez ograniczeń

Wyciągarka

Wymagana pojedyncza wyciągarka elektryczna z przodu pojazdu położona przed słupkiem A pojazdu. Niedopuszczalna wyciągarka za słupkiem A pojazdu. Wyciągarki zamontowane za słupkiem A zostaną zaplombowane podczas badania technicznego.

Zaczepy holownicze

Obowiązkowe przód i tył

Zawieszenie

Bez ograniczeń

Opony

Dowolne opony rozmiar maksymalny 36” Niedozwolone opony typu jodła ( rolnicze )

Pasy bezpieczeństwa

Obowiązkowe

Gaśnica

Obowiązkowa

Apteczka

Obowiązkowa

Kaski Ochronne

Obowiązkowe

Lina holownicza

Obowiązkowa

Pas ochronny do drzewa

Obowiązkowe minimum 2

Mata serwisowa

Obowiązkowa

Telefon gsm

Obowiązkowy

Liczebność załogi

Tylko kierowca i Pilot


- Adventure

Budowa pojazdu

Dowolna jednostka napędowa. Auto nie może posiadać mostów portalowych (na zwolnicach). Dotyczy również aut w których tego typu mosty były montowane seryjnie.

Nadwozie

Bez ograniczeń. Dopuszczalne auta budowane od podstaw (zmoty). Wymagana klatka bezpieczeństwa.

Zderzaki, Progi, Snorkel, Osłony nadkoli, Dodatkowe oświetlenie

Bez ograniczeń

Wyciągarka

Wymagane dwie elektryczne wyciągarki: przód+tył pojazdu.

Zaczepy holownicze

Obowiązkowe przód i tył

Zawieszenie

Bez ograniczeń

Opony

Bez ograniczeń.  

Pasy bezpieczeństwa

Obowiązkowe

Gaśnica

Obowiązkowa

Apteczka

Obowiązkowa

Kaski Ochronne

Obowiązkowe

Lina holownicza

Obowiązkowa

Pas ochronny do drzewa

Obowiązkowe minimum 2

Mata serwisowa

Obowiązkowa

Telefon gsm

Obowiązkowy

Liczebność załogi

Tylko kierowca i Pilot- Extrem

Budowa pojazdu

Dowolna jednostka napędowa.

Nadwozie

Bez ograniczeń. Dopuszczalne auta budowane od podstaw (zmoty). Wymagana klatka bezpieczeństwa.

Zderzaki, Progi, Snorkel, Osłony nadkoli, Dodatkowe oświetlenie

Bez ograniczeń

Wyciągarka

Dwie wyciągarki: przód+tył pojazdu.

Zaczepy holownicze

Obowiązkowe przód i tył

Zawieszenie

Bez ograniczeń

Opony

Bez ograniczeń.

Pasy bezpieczeństwa

Obowiązkowe

Gaśnica

Obowiązkowa

Apteczka

Obowiązkowa

Kaski Ochronne

Obowiązkowe

Lina holownicza

Obowiązkowa

Pas ochronny do drzewa

Obowiązkowe minimum 2

Mata serwisowa

Obowiązkowa

Telefon gsm

Obowiązkowy

Liczebność załogi

Tylko kierowca i Pilot


- Quad
Każdy rodzaj modyfikacji dozwolony. Wskazana wyciągarka.

Zaczepy holownicze

Obowiązkowe przód i tył

Zawieszenie

Bez ograniczeń

Opony

Dowolne rozmiar opon i bieżnik

Apteczka

Obowiązkowa

Kaski Ochronne

Obowiązkowe

Buzer

Obowiązkowe

Pas ochronny do drzewa

Obowiązkowy

Mata serwisowa

Obowiązkowa

Telefon gsm

Obowiązkowy

Liczebność załogi

Tylko kierowca

- UTV
Każdy rodzaj modyfikacji dozwolony. Wskazana wyciągarka.

Zaczepy holownicze

Obowiązkowe przód i tył

Zawieszenie

Bez ograniczeń

Opony

Dowolne opony i bieżnik

Pasy bezpieczeństwa

Obowiązkowe

Gaśnica

Obowiązkowa

Apteczka

Obowiązkowa

Kaski Ochronne

Obowiązkowe

Lina holownicza

Obowiązkowa

Pas ochronny do drzewa

Obowiązkowe minimum 2

Mata serwisowa

Obowiązkowa

Telefon gsm

Obowiązkowy

Liczebność załogi

Tylko kierowca i Pilot


Liczba ekip jest ograniczona.

Liczba Quadów ograniczona do 15.

Wpisowe:

Samochód/UTV – 450 zł

Quady – 400 zł

Po dacie 01.04.2020 wpisowe + 200 zł

Wpisowe obejmuje opłaty za korzystanie z terenów, obsługę medyczną, przygotowanie tras, pakiety startowe, sędziów i uprzątnięcie terenu, dwa posiłki.


Harmonogram:
Piątek 24.04.2020

11:00-15:30 - Otwarcie biura i rejestracja uczestników ( po godzinie 15:30 brak możliwości rejestracji )

11:15- 15:45 Odprawa techniczna ( prosimy to by robić w miarę sprawnie i nie czekanie na ostatnia chwilę )

-Wszystkie pojazdy muszą być wyposażone w niedemontowalny uchwyt do zaplombowania który powinien znajdować się w połowie przedniego słupka po stronie pilota ( prawa strona pojazdu )

 

-Każdy pojazd musi mieć naklejone dwie naklejki startowe wszystkie naklejki partnerów oraz uczestnicy zobowiązani są umieścić naklejki z numerem startowym po obu stronach kasku.


16:15 – Odprawa

17:00 - Start

Po zamknięciu listy uczestników będziemy w stanie podać dokładne godziny startów dla każdej z klas.

Kolejność startów klas:

1 Turystyk Wyczyn

2 Turystyk z Wyciagarką

3 Wyczyn Elektryk

4 Wyczyn

5 Quad

6 UTV

7 Adventure

8 Extrem

25.04.2020 Sobota

13:00 Posiłek

20:30 Biesiada

22:00 Wyniki wstępne i czas na reklamacje.
23:00 Wyniki końcowe i losowanie nagród.


W polu"Nazwa imprezy" wpisz
200 pieczątek Jelenia Góra

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.