200 Pieczątek Bieszczady 2020

200 Pieczątek w 24 Godziny Bieszczady Aktualizacja ( 05.05.2020 ) 

29.09.2020

  Aktualizacja

200 pieczątek w 24 godziny Natura Park Bieszczady 16-18.10.2020

Na liście startowej znajdują się ekipy które są potwierdzone wpłatą wpisowego.

Jeżeli któraś z ekip została usunięta przez przypadek prosimy o kontakt.

Do każdej z ekip która nie wpłaciła wpisowego został dawno temu wysłany email z informacja i prośbą o potwierdzenie swojego udziału wpłatą lub informacje o rezygnacji z udziału w naszej imprezie. Ekipy sobie to olały co nie jest miłym potraktowaniem nas organizatorów.

Każda z usuniętych ekip może jeszcze raz zgłosić swój udział w imprezie na nowych warunkach.

Od dziś to znaczy 29.09.2020 po rejestracji obowiązuje nowa kwota wpisowego.
( ekipy które zarejestrowały się w czasie ostatnich 7 dni zmiana ta nie obowiązuje do dnia 02.10.2020 po tej dacie wasze zgłoszenie będzie uznane jako nie ważne )

Quad 500 zł

Samochód osobowy 550 zł

Niestety bez koszulek okolicznościowych.

Zgłoszenie uczestnictwa do dnia 12.10.2020 po tej dacie lista zostaje zamknięta.


Bardzo ważna informacja !!!!!!
Wszystkie rezerwacje pokoi i domków zostały przez nas wstępnie przeniesione na 16-18 października.
Niestety nie jesteśmy w stanie określić kto z Was przyjedzie 16 a kto dzień wcześniej ani kto do kiedy chce zostać.
Wszystkie osoby które zarezerwowały sobie pokoje proszone są o kontakt z Natura Park w celu potwierdzenia przeniesienia swojej rezerwacji. tel. +48 508314099
Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym.


200 pieczątek w 24 godziny Bieszczady AKTUALIZACJA ( 02.05.2020 )

Wiele godzin przegadaliśmy z Sylwią zanim podjęliśmy tą decyzję. Biorąc pod uwagę obecna sytuacje w jakiej znaleźli się wszyscy, niestety nie jesteśmy w stanie w dniach 24-25 maja przeprowadzić naszej imprezy na poziomie jaki byłby bezpieczny, komfortowy i satysfakcjonujący dla wszystkich uczestników i nas organizatorów.

Wzięliśmy pod uwagę wszystkie aspekty i możliwą kolejność zdarzeń.

- Od 5 maja otwierają hotele ale niestety gastronomia jest zamknięta.

- Nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń i nie wiadomo kiedy zostanie to zniesione.

- Wielu uczestników naszej imprezy pracuje poza granicami Polski a nie wiadomo kiedy granice zostaną otwarte.

- W Polsce jak i w kilku innych krajach po przekroczeniu granicy obowiązuje 2 tygodnie kwarantanny czyli jeżeli ktoś pracuje w Niemczech to po przyjeździe do polski ma 2 tygodnie kwarantanny i dopiero 200 pieczątek. Po pieczątkach kolejne 2 tygodnie kwarantanny w Niemczech czyli łącznie 4 tygodnie siedzenia w domu bez pracy dla 24 godzinnej imprezy.

- Nikt nie wie ile jest tak naprawdę zachorowań w Polsce i co stanie się po wyborach.

- Przez obecną sytuację wiele osób pozbawionych jest jakiegokolwiek dochodu, jesteśmy świadomi, że wpisowe na 200 pieczątek to najmniejszy z wydatków a w obecnej chwili wielu z uczestników ma w życiu inne priorytety.

Te argumenty przemawiają same za siebie i w obecnej sytuacji nie ma możliwości przeprowadzić naszej imprezy.

Termin na jaki przeniesiona zostaje impreza to 16-18 październik.

Dlaczego ta data ? Chcieli byśmy podać Wam jakąś wcześniejszą niestety nie ma takiej możliwości. Ta data jest najwcześniejszą gdy możemy mieć cały ośrodek dla siebie. Na obecną chwile na 200 pieczątek zostało tylko kilka wolnych pokoi a cała reszta jest przez Was już zarezerwowana i zapłacone zaliczki. Rozmawialiśmy z Natura Park, wszystkie rezerwacje i zaliczki zostaną przeniesione właśnie na ta datę. Jeżeli w nowym terminie będą nadal obowiązywać zakazy uniemożliwiające przeprowadzenie imprezy będziemy się zastanawiać co dalej i nad inną datą.

Andrzej i Sylwia.

200 pieczątek w 24 godziny 2020 Aktualizacja.
Pisać kolorowo się nie da. Niestety nie jesteśmy w stanie przeprowadzić naszej imprezy w Jeleniej Górze w wyznaczonym terminie, nie jesteśmy w stanie powiedzieć Wam, że impreza w Bieszczadach również odbędzie się w ostatni weekend maja. To wszystko nie skończy się za tydzień ani za dwa i wiem, że nie muszę Wam tłumaczyć dlaczego. Obie imprezy się odbędą ale na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie podać Wam konkretnej daty. Wstępny termin Jeleniej Góry to początek lipca, jeżeli oczywiście sytuacja z epidemią się unormuje do tego czasu. Jeżeli chodzi o Bieszczady na dzień dzisiejszy termin się nie zmienia ale bierzcie pod uwagę, że termin również może zostać przesunięty gdy sytuacja się do tego czasu nie zmieni. Jesteśmy w kontakcie z Natura Park i rezerwacje pokoi w razie potrzeby również zostaną przesunięte na termin umożliwiający przeprowadzenie imprezy. Wstępny zastępczy termin Jelenia Góra to 3-4 lipiec ale nikt nie jest w stanie zagwarantować iż do tego czasu wszystko się unormuje więc ten termin jest tylko teoretyczny. W razie przesunięcie imprezy Bieszczady termin zastępczy to 17-19 lipiec lub 16-18 albo 23-25 październik.
Nikt nie wie co będzie jutro, nikt nie wie co będzie za miesiąc. Nazywając rzeczy po imieniu. wszyscy, ze wszystkim jesteśmy w czarnej dupie. Na wszystko możemy wpłynąć tylko w jeden sposób. Zostań w domu to jedyne co w tym momencie jest najważniejsze. Cała reszta się ułoży.
Mimo, że daleko to jesteście wszyscy w naszych sercach.
W razie jakichkolwiek zmian będziemy Was informować na bieżąco.

200 pieczątek w 24 godziny

22-24 maj 2020

Natura Park

Bieszczady

 
Zasady proste i łatwe - Czasowy prolog a po nim w ciągu 24h zdobyć jak największą ilość pieczątek punktowanych czasowo.Impreza przeznaczona dla wszystkich fanów jazdy off-road. Pieczątki o różnej klasie trudności więc posiadacze każdego rodzaju terenówek będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami.
- Wszystkie pieczątki są dla wszystkich.
- Tylko załoga decyduje o które pieczątki będzie walczyć
- Pojazdy oceniane są zgodnie z przynależnością do klas.


 
Jeżeli w jakiejkolwiek z klas nie będzie minimum 4 pojazdów klasa zostanie zlikwidowana. ( lista zgłoszeń i opłacone wpisowe

W każdej klasie obowiązkowe kaski bezpieczeństwa.

Ekipy używające lin kinetycznych bezwzględnie obowiązkowe minimum 2 profesjonalne amortyzatory na linę. Brak amortyzatorów na linie podczas wyciągania pojazdu będzie skutkowało natychmiastową dyskwalifikacją obu ekip.

W związku z ostatnimi wydarzeniami dotyczącymi śmierci jednego z naszych kolegów podczas odprawy technicznej będzie przeprowadzona bardzo szczegółowa kontrola wszystkich mocowań zderzaków i zaczepów do szarpania. Jeżeli jakiekolwiek z mocowań zderzaka lub uchwytów do szarpania wzbudzą nasze wątpliwości i uczestnicy nie będą w stanie poprawić tego przed rozpoczęciem imprezy taka ekipa po prostu nie zostanie dopuszczona do udziału w naszej zabawie.

Mocowania do szarpania:

Nie ma możliwości aby do tego wykorzystywać mocowania fabryczne. Mocowania fabryczne służą tylko do holowania pojazdu w przypadku jego awarii.

Za mocowanie do szarpania uważane jest oko lub hak przymocowane do RAMY pojazdu minimum 3 śrubami minimum 12 mm średnicy lub przyspawany wraz z odpowiednimi wzmocnieniami tego miejsca.

Ta sama sytuacja dotyczy mocowania zderzaków stalowych. Każdy stalowy zderzak musi być przymocowany minimum 3 śrubami średnicy     

12 mm do każdej z podłużnic lub przyspawany wraz z odpowiednimi wzmocnieniami tego miejsca . Każdy zaczep do szarpania połączony ze zderzakiem musi być również połączony z ramą. Nie ma możliwości abyśmy dopuścili do udziału w imprezie pojazd który ma przyspawane do zderzaka jakieś oczko lub uchwyt przykręcony na mini śrubki . Osobami decyzyjnymi w tej sprawie są organizatorzy i osoby odpowiedzialne za przegląd techniczny pojazdów. Jakiekolwiek dyskusje w tym temacie nie będą brane pod uwagę.

Całkowity zakaz uczestniczenia w naszej imprezie po spożyciu alkoholu. Będzie przeprowadzona kontrola podczas startu, wyrywkowo w trakcie i wszystkich podczas odbicia mety. W związku z tym w momencie przybijania mety musi być obecny kierowca i pilot.

Podczas rejestracji online każda ekipa zobowiązana jest przesłać 3 zdjęcia pojazdu do wstępnego  przypisania do klasy.

Organizator zastrzega sobie prawo do zakwalifikowania pojazdu do stosownej klasy według warunków technicznych ( modyfikacji ) 


Podział na klasy.

- Turystyk wyczyn

Budowa pojazdu

- Fabryczna jednostka napędowa. Niedopuszczalne przeróbki jednostki i układu napędowego. Niedopuszczalny montaż nieseryjnych blokad mechanizmów różnicowych. Mosty napędowe seryjne.

Auto nie może posiadać mostów portalowych (na zwolnicach).

Nadwozie

Seryjne, zamknięte, niemodyfikowane.. Niedopuszczalne klatki bezpieczeństwa ( Jeep Wrangler i pojazdy wyposażone fabrycznie w miękki dach są wyjątkiem ) Wnętrze auta seryjne. Dopuszczalna wymiana fotela kierowcy i pilota wraz z pasami bezpieczeństwa.

Zderzaki, Progi, Snorkel, Osłony nadkoli, Dodatkowe oświetlenie

Bez ograniczeń

Wyciągarka

Bez wyciągarek. Zamontowane zostaną zaplombowane podczas badania technicznego. Zalecana ręczna wyciągarka typu TIRFOR / KIFOR + pas do drzewa.

Zaczepy holownicze

Minimum 2

Zawieszenie

Zakaz modyfikacji

Opony

Dowolne opony rozmiar max 33” Niedozwolone opony typu jodła ( rolnicze )

 

Pasy bezpieczeństwa

Obowiązkowe

Gaśnica

Obowiązkowa

Apteczka

Obowiązkowa

Kaski Ochronne

Obowiązkowe

Lina holownicza

Obowiązkowa

Pas ochronny do drzewa

Obowiązkowy

Mata serwisowa

obowiązkowa

Telefon gsm

Obowiązkowy

Liczebność załogi

Tylko kierowca i Pilot


- Turystyk z wyciągarką

Budowa pojazdu

- Fabryczna jednostka napędowa. Niedopuszczalne przeróbki jednostki i układu napędowego. Dopuszczalny montaż nieseryjnych blokad mechanizmów różnicowych. Mosty napędowe seryjne.

Auto nie może posiadać mostów portalowych (na zwolnicach).

Nadwozie

Seryjne, zamknięte, niemodyfikowane.. Niedopuszczalne klatki bezpieczeństwa. Wnętrze auta seryjne. Dopuszczalna wymiana fotela kierowcy i pilota wraz z pasami bezpieczeństwa.

Zderzaki, Progi, Snorkel, Osłony nadkoli, Dodatkowe oświetlenie

Bez ograniczeń

Wyciągarka

Wymagana pojedyncza wyciągarka elektryczna z przodu pojazdu położona przed słupkiem A pojazdu. Niedopuszczalna wyciągarka za słupkiem A pojazdu. Zamontowane zostaną zaplombowane podczas badania technicznego.

Zaczepy holownicze

Obowiązkowe przód i tył

Zawieszenie

Bez ograniczeń

Opony

Dowolne opony rozmiar maksmalny 36” Niedozwolone opony typu jodła 

( rolnicze )

Pasy bezpieczeństwa

Obowiązkowe

Gaśnica

Obowiązkowa

Apteczka

Obowiązkowa

Kaski Ochronne

Obowiązkowe

Lina holownicza

Obowiązkowa

Pas ochronny do drzewa

Obowiązkowe minimum 2

Mata serwisowa

Obowiązkowa

Telefon gsm

Obowiązkowy

Liczebność załogi

Tylko kierowca i Pilot


- Wyczyn

Budowa pojazdu

- Dowolna jednostka napędowa. Dopuszczalne przeróbki jednostki i układu napędowego. Dopuszczalny montaż nieseryjnych blokad mechanizmów różnicowych. Dopuszczalne nieseryjne mosty napędowe

Auto nie może posiadać mostów portalowych (na zwolnicach).

Nadwozie

Dopuszczalne nieseryjne, zamknięte, modyfikowane.. Dopuszczalne klatki bezpieczeństwa Wewnętrzne i zewnętrzne. Dopuszczalna wymiana fotela kierowcy i pilota wraz z pasami bezpieczeństwa.

Zderzaki, Progi, Snorkel, Osłony nadkoli, Dodatkowe oświetlenie

Bez ograniczeń

Wyciągarka

Bez wyciągarek. Zamontowane zostaną zaplombowane podczas badania technicznego. Zalecana ręczna wyciągarka typu TIRFOR / KIFOR + pas do drzewa.

Zaczepy holownicze

Obowiązkowe przód i tył

Zawieszenie

Bez ograniczeń

Opony

Dowolne opony rozmiar maksymalny 36” Niedozwolone opony typu jodła ( rolnicze )

Pasy bezpieczeństwa

Obowiązkowe

Gaśnica

Obowiązkowa

Apteczka

Obowiązkowa

Kaski Ochronne

Obowiązkowe

Lina holownicza

Obowiązkowa

Pas ochronny do drzewa

Obowiązkowe minimum 2

Mata serwisowa

Obowiązkowa

Telefon gsm

Obowiązkowy

Liczebność załogi

Tylko kierowca i Pilot


- Wyczyn elektryk

Budowa pojazdu

- Dozwolona każda jednostka napędowa. Dopuszczalne przeróbki jednostki i układu napędowego. Dopuszczalny montaż nieseryjnych blokad mechanizmów różnicowych. Dopuszczalne nieseryjne mosty napędowe

Auto nie może posiadać mostów portalowych (na zwolnicach).

Nadwozie

Zamknięte, niedopuszczalne modyfikacje nadwozia do słupka B pojazdu. Dopuszczalna klatka bezpieczeństwa wewnętrzna lub zewnętrzna.

Zderzaki, Progi, Snorkel, Osłony nadkoli, Dodatkowe oświetlenie

Bez ograniczeń

Wyciągarka

Wymagana pojedyncza wyciągarka elektryczna z przodu pojazdu położona przed słupkiem A pojazdu. Niedopuszczalna wyciągarka za słupkiem A pojazdu. Wyciągarki zamontowane za słupkiem A zostaną zaplombowane podczas badania technicznego.

Zaczepy holownicze

Obowiązkowe przód i tył

Zawieszenie

Bez ograniczeń

Opony

Dowolne opony rozmiar maksymalny 36” Niedozwolone opony typu jodła ( rolnicze )

Pasy bezpieczeństwa

Obowiązkowe

Gaśnica

Obowiązkowa

Apteczka

Obowiązkowa

Kaski Ochronne

Obowiązkowe

Lina holownicza

Obowiązkowa

Pas ochronny do drzewa

Obowiązkowe minimum 2

Mata serwisowa

Obowiązkowa

Telefon gsm

Obowiązkowy

Liczebność załogi

Tylko kierowca i Pilot- Adventure

Budowa pojazdu

Dowolna jednostka napędowa. Auto nie może posiadać mostów portalowych (na zwolnicach). Dotyczy również aut w których tego typu mosty były montowane seryjnie.

Nadwozie

Bez ograniczeń. Dopuszczalne auta budowane od podstaw (zmoty). Wymagana klatka bezpieczeństwa.

Zderzaki, Progi, Snorkel, Osłony nadkoli, Dodatkowe oświetlenie

Bez ograniczeń

Wyciągarka

Wymagane dwie elektryczne wyciągarki: przód+tył pojazdu.

Zaczepy holownicze

Obowiązkowe przód i tył

Zawieszenie

Bez ograniczeń

Opony

Bez ograniczeń.  

Pasy bezpieczeństwa

Obowiązkowe

Gaśnica

Obowiązkowa

Apteczka

Obowiązkowa

Kaski Ochronne

Obowiązkowe

Lina holownicza

Obowiązkowa

Pas ochronny do drzewa

Obowiązkowe minimum 2

Mata serwisowa

Obowiązkowa

Telefon gsm

Obowiązkowy

Liczebność załogi

Tylko kierowca i Pilot- Extrem

Budowa pojazdu

Dowolna jednostka napędowa.

Nadwozie

Bez ograniczeń. Dopuszczalne auta budowane od podstaw (zmoty). Wymagana klatka bezpieczeństwa.

Zderzaki, Progi, Snorkel, Osłony nadkoli, Dodatkowe oświetlenie

Bez ograniczeń

Wyciągarka

Dwie wyciągarki: przód+tył pojazdu.

Zaczepy holownicze

Obowiązkowe przód i tył

Zawieszenie

Bez ograniczeń

Opony

Bez ograniczeń.

Pasy bezpieczeństwa

Obowiązkowe

Gaśnica

Obowiązkowa

Apteczka

Obowiązkowa

Kaski Ochronne

Obowiązkowe

Lina holownicza

Obowiązkowa

Pas ochronny do drzewa

Obowiązkowe minimum 2

Mata serwisowa

Obowiązkowa

Telefon gsm

Obowiązkowy

Liczebność załogi

Tylko kierowca i Pilot


- Quad
Każdy rodzaj modyfikacji dozwolony. Wskazana wyciągarka.


Zaczepy holownicze

Obowiązkowe przód i tył

Zawieszenie

Bez ograniczeń

Opony

Dowolne rozmiar opon i bieżnik

Apteczka

Obowiązkowa

Kaski Ochronne

Obowiązkowe

Buzer

Obowiązkowe

Pas ochronny do drzewa

Obowiązkowy

Mata serwisowa

Obowiązkowa

Telefon gsm

Obowiązkowy

Liczebność załogi

Tylko kierowca

- UTV
Każdy rodzaj modyfikacji dozwolony. Wskazana wyciągarka.

Zaczepy holownicze

Obowiązkowe przód i tył

Zawieszenie

Bez ograniczeń

Opony

Dowolne opony i bieżnik 

Pasy bezpieczeństwa

Obowiązkowe

Gaśnica

Obowiązkowa

Apteczka

Obowiązkowa

Kaski Ochronne

Obowiązkowe

Lina holownicza

Obowiązkowa

Pas ochronny do drzewa

Obowiązkowe minimum 2

Mata serwisowa

Obowiązkowa

Telefon gsm

Obowiązkowy

Liczebność załogi

Tylko kierowca i Pilot


Liczba ekip jest ograniczona.

Liczba Quadów ograniczona do 15.

Wpisowe:

Samochód/UTV – 450 zł

Quady – 400 zł

Po dacie 22.04.2020 wpisowe + 200 zł

Wpisowe obejmuje opłaty za korzystanie z terenów, obsługę medyczną, przygotowanie tras, pakiety startowe, sędziów i uprzątnięcie terenu, dwa posiłki. 


Harmonogram:
Piątek 22.05.2020

11:00-15:30 - Otwarcie biura i rejestracja uczestników ( po godzinie 15:30 brak możliwości rejestracji )

11:15- 15:45 Odprawa techniczna ( prosimy to robić w miarę sprawnie i nie czekanie na ostatnia chwilę )

-Wszystkie pojazdy muszą być wyposażone w niedemontowalny uchwyt do zaplombowania który powinien znajdować się w połowie przedniego słupka po stronie pilota ( prawa strona pojazdu )

 

-Każdy pojazd musi mieć naklejone dwie naklejki startowe wszystkie naklejki partnerów oraz uczestnicy zobowiązani są umieścić naklejki z numerem startowym po obu stronach kasku.


16:15 – Odprawa

17:00 - Start

Po zamknięciu listy uczestników będziemy w stanie podać dokładne godziny startów dla każdej z klas.

Kolejność startów klas:

1 Turystyk Wyczyn

2 Turystyk z Wyciagarką

3 Wyczyn Elektryk

4 Wyczyn

5 Quad

6 UTV

7 Adventure

8 Extrem

23.05.2020 Sobota

13:00 Posiłek

20:30 Biesiada

22:00 Wyniki wstępne i czas na reklamacje.

24.05.2020 Niedziela

10:00 Wyniki końcowe i losowanie nagród.

W polu "Nazwa Imprezy" wpisz 
"200 pieczątek Bieszczady" .